FAIL (the browser should render some flash content, not this).ŞENKÖYLÜLER KÖY BİBER SALÇASI

Yöremizde ağustos ve eylül aylarında tam olgunluğa ulaşan ve tamamen kızaran salçalık biberler toplanarak sapları ayıklanır. Ortadan ikiye yarılan biberlerin damar ve çekirdeklerli de alındıktan sonra yıkanır. İki gün boyunca kuruması için sergiye alınır ve ters yüz edilerek içindeki nemi iyice bırakması sağlanr.

Daha sonra biber çekme makinasında geniş ağızlı süzgeç kullanılarak çekilir. Bu işlemden sonra salça tuzlanır ve daha ince süzgeçle bir kez daha çekilir.Yayvan tepsilerde iki gün boyunca gölgede nemi alınır. Bu işlem sırasında arada bir karıştırılan biber salçası artık kullanılmaya hazırdır. Kavanozlara alınan biber salçasının bozulmaması için üzerine bir miktar zeytinyağı eklenerek depollanır. .


NASIL SİPARİŞ VERİRİM?

Ürünlerimizden Sipariş Vermek İçin TIKLA: http://esatis.senkoyluler.com

GÖNDERİ ŞEKLİ

Şenköylüler Köy Biber Salçası plastik kavanozlarda gönderilmektedir. Tüm Türkiye'ye gönderim yapılabilmektedir. Gönderi haftanın belirli günlerinde anlaşmalı kargo şirketleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Sipariş: Sipariş vermek ve ürün satın almak için info@senkoyluler.com adresine ileti gönderebilir veya 0543.7745604 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Uyarı: Şenköylüler Köy Biber Salçası satışı sadece Şenköylüler Web Sitesi üzerinden yapılmaktadır.

 

ŞENKÖYLÜLER KÖY BİBER SALÇASI FOTOĞRAFLARI

Şenköylüler Köy Biber Salçası

 

Şenköylüler Köy Biber Salçası

Yasal Uyarı: Tüm içerik ve fotoğraf hakları www.senkoyluler.com'a aittir. Fotoğraflar izinsiz kullanılamaz.