FAIL (the browser should render some flash content, not this).


ZEYTİNYAĞLARIMIZ

Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan Antakya'nın, toprak yapısı ve ikliminin zeytin üretimi için sağladığı ideal ortam sayesinde bu bölge binlerce yıldır zeytinin anavatanı olarak anılmasını sağlamıştır. Antakya'ya geldiğinizde tadabileceğiniz zeytinyağlarına artık Şenköylüler aracılığı ile ulaşabileceksiniz.

 

NASIL SİPARİŞ VERİRİM?

Ürünlerimizden sipariş vermek için E-SATIŞ Mağazamızın Link'ine TIKLA: http://esatis.senkoyluler.com

ŞENKÖYLÜLER KÖY MENGENE ZEYTİNYAĞI

Şenköylüler Köy Mengene ZeytinyağiKöy Mengene Zeytinyağı tam olarak nedir? En basit anlatımı ile, Antakya'da kendi zeytinyağını üreten bir köylünün kendi mutfağında kullandığı, damakta hafif meyve tadı bırakan geleneksel ve filtrelenmemiş zeytinyağıdır. Ekim-Kasım aylarında toplanan zeytinler, bekletilmeden yöremizde bulunan zeytinyağı mengenelerine götürülür. Özenle ayrıştırılan ve ardından yıkanan zeytinler mengenede sıkılarak zeytinyağı haline getirilir. Zeytinyağı üretimi esnasında hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmaz ve kesinlikle başka yağlarla karıştırılmaz.... Daha fazlası...ŞENKÖYLÜLER SU ZEYTİ (Özel Üretim Zeytinyağı)
Şenköylüler Su ZeytiHatay zeytinyağının geleneksel üretimini sürdüren nadir illerimizden biridir. Hatay'ın Şenköy Beldesinde zeyt adını alan zeytinyağı, su zeyti denilen özel bir teknikle üretilir. Bu teknik, olgunlaşmış zeytinin ezildikten sonra, özel havuzlarda ılık su üzerinde biriktirilen yağının, su yüzeyinden dikkatle toplanması esasına dayanır... Daha fazlası...