FAIL (the browser should render some flash content, not this).


GELENEKSEL KURABİYELER (KÖMBELER)

Kurabiyeler (Kömbeler)

Hatay ve Antakya mutfağında bayram geleneği olarak kömbe denilen şekerli kurabiyeler yapılır. Her evde olmazsa olmaz olan kömbeler; cevizli, hurmalı, ayvalı, karadutlu, böğürtlenli, keçiboynuzlu, portakallı olarak çeşitlendirilebilir. Şenköylüler olarak, özel müşterilerimize kendi mutfağımızdan Hatay Kömbelerinin en özgün çeşitlerini göndermeye devam ediyoruz. Tüm Türkiye genelinde haklı bir üne kavuşan kömbelerimizin listesini aşağıda bulabilirsiniz. Afiyet olsun.


KEÇİBOYNUZU KURABİYESİ (HARNUP)

Kurabiye (Kömbe) hamurunun keçiboynuzu unu ile yoğurulması gerekir, pişirme işlemi taş fırında fırın harareti düştükten sonra yapılmalıdır ve bu kurabiye çok çabuk tavaya yapışıp yana bilir, bu işlem dikkat gerektirir. Görüntüsü kakaolu kurabiye ve bisküvilere benzer lakin içeriğindeki keçiboynuzu ununun dışında başka un kullanılmadığından ve şeker ilavesi olmadığından Şenköylüler Keçiboynuzu Kurabiyesi çok lezzetli ve sağlıklı bir ikramlıktır.


KARADUT KURABİYESİ

Karadut Kurabiyesi kömbe hamuru hazırlanır ve küçük parçalar koparılarak içleri oyuk hale getirilir, buraya süzgeçte suyu süzülmüş karadut reçelleri koyulur ve hamurun ağzı kapatılarak kömbe kalıplarına basılır. Tavalar yağsız olmalıdır. Hamurun kendi özünde yağ olduğu için bu kurabiye tavaları yağlanmaz. Yumuşak ve ağızda dağılan Şenköylüler Karadut Kurabiyesi kuru pasta sevenler için farklı bir aroma ve lezzete sahiptir.


PORTAKALLI KURABİYE

Portakallı Kurabiye yapımı karadut kurabiyesiyle aynıdır. Şenköylüler Portakal Reçeli küçük küçük doğranarak hamurun içerisine doldurulmasıyla hazırlanır. Şenköylüler Portakallı Kurabiyesi ağızda dağılan hamuru ve yoğun portakal tadı ile farklı bir lezzete sahiptir.


HURMALI KURABİYE

Şenköylüler Hurmalı Kurabiye hamuru Şenköylüler Karadut Kurabiyesi ile aynı hamura sahiptir. Kurabiye, Arabistan'dan gelen hurmaların parçalar şeklinde küçük küçük doğranarak önceden hazırlanmış hamur toplarının içerisine doldurulmasıyla hazırlanır ve kurabiye pişirilir.


CEVİZLİ KURABİYE

Şenköylüler Cevizli Kurabiye hamuru Şenköylüler Karadut Kurabiyesi ile aynı hamura sahiptir. Kurabiye hamurunun içerisine kuru dövülmüş ceviz koyularak hazırlanır.


AYVALI KURABİYE

Şenköylüler Ayvalı Kurabiye hamuru Şenköylüler Karadut Kurabiyesi ile aynı hamura sahiptir. Kurabiye hamurunun içerisine Şenköylüler Ayva Reçeli koyularak hazırlanır.


GÖNDERİ ŞEKLİ

Özel sipariş ile yapılan kurabiyeler (kömbeler) adet ve/veya kilo şeklinde gönderilmektedir. Gönderiler haftanın belirli günlerinde anlaşmalı kargo şirketleri aracılığı ile yapılmaktadır..

Uyarı: Şenköylüler Kurabiyeleri'nin satışı sadece Şenköylüler Web Sitesi üzerinden yapılmaktadır.ŞENKÖYLÜLER GELENEKSEL KURABİYE FOTOĞRAFLARI

Şenköylüler Keçi Boynuzu Kurabiyesi

 

Şenköylüler Böğürtlenli Kurabiye

 

Yasal Uyarı: Tüm içerik ve görsellerin hakları www.senkoyluler.com'a aittir. İçerik ve görseller izinsiz olarak kullanılamaz.